دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی از جمله دفاتر استانداری فارس و در زیر مجموعه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی قرار دارد که مدیر کل آن با انتصاب استاندار محتـــرم تعیین می گردد و در حال حاضر به مدیریت  آقای غلامرضا مهرجو می باشد  و نزدیک به 50 پرسنل در بخش های مختلف آن مشغول به خدمت می باشند .
تاریخچه تشکیل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی به سال 1368 و مقارن با تکلیف برنامه سوم اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور در راستای ساماندهی اتباع و مهاجرین مجاز و هماهنگی جمع آوری اتباع غیرمجاز خارجی در زیر مجموعه معاونت امنیتی انتظامی وزارت کشور تشکیل و به تبع آن در مراکز استان ها در استانداری ها تشکیل گردید که وظیفه اصلی آن در راستای تمرکز در اجرای سیاست های دولت محترم در امور اتباع خارجی شامل آواره ، پناهنده ، مهاجر و اتباع دارای گذرنامه و در زمینه ورود ، اسکان ، اشتغال ، آموزش ، بهداشت و درمان و سایر موارد به اتباع مجاز ارائه خدمات می نماید .
هماهنگ کننده اصلی جمع آوری و برخورد با اتباع غیرمجاز خارجی و متولی نگهداری موقت اتباع توقیف شده در اردوگاه مراقبتی و انتقال آنان به مرزهای خروجی را بر عهده دارد . ضمناً دارای 2 میهمانشهر در شهرهای سروستان و جهرم می باشد و رابط و هماهنگ کننده امور با کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در استان در زمینه کمک های حمایتی مربوطه نیز می باشد.

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است

   
/* */